אייל גולן

  • נולד בשם: אייל ביטון
  • במקור מ: שכונת כפר מרמורק, רחובות
  • תאריך לידה: 12.4.1971

אייל גולן הוא זמר ישראלי.
גולן הוא מהמצליחים שבזמרי המוזיקה המזרחית בישראל.
כמעט כל אלבומיו הגיעו למעמד אלבום פלטינה, וחלקם אף נמכרו במאות אלפי עותקים.

גולן תרם רבות לקידום והכרת המוזיקה הים תיכונית בישראל.
הוא היה הזמר המזרחי הראשון שזכה בתואר "זמר השנה"
במצעד...					

הצג מידע מלא >>

השירים של אייל גולן

שם השיר מכיל טאבים מכיל תווים סרטון לימוד
צליל מיתר
כשאת איתו
שכחתי מזמן
כשאחר תווים
עיר נמל
פזמון אחר
ימים יגידו
עם ישראל חי
אם יש גן עדן
לוחמת
ואולי ביום יפה
מתגעגע
מלאת אהבה
דמעות
ממה את מפחדת
שלום אהובתי
מציאות אחרת
לוחמת
אוקיינוס
באתי אלייך
נגעת לי בלב
פרחים במדבר
בלעדייך
יפה שלי טאבים
אלוהי
מתי את חוזרת
לקנות לך יהלום טאבים
תחזרי
בסוף כל יום
בחוף של פורטוגל
ואני קורא לך
באתי אלייך
את
מכל הכוכבים בלילה
בעירי
בזמן האחרון
מי עוד יחכה לך
נולדת בשבילי
מלכת היופי שלי
בשבילך נוצרתי


הידעת ?
ידעת שזה זמני: אלדד רגב ז"ל, כותב השיר, נחטף ללבנון ביולי 2006 יחד עם אודי גולדווסר ז"ל. חטיפתם הובילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. גופותיהם הוחזרו לישראל לפני פחות משנה. באחת ממחברותיו של אלדד ז"ל נמצא השיר בעל השם המצמרר "ידעת שזה זמני". השיר הולחן על ידי המוזיקאי דורון מדלי במסגרת פרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" של גלי צה"ל והוקלט על ידי אייל גולן.הוסף על ידי n100a
אם יש גן עדן: השיר נכתב ע"י דורון מדלי (המנהל האמנותי של "כוכב נולד") בהשראת הספר "אם יש גן עדן" של רון לשם, כמה חודשים לפני פרוץ מלחמת לבנון השניה. גולן הקליט את השיר במהלך מלחמת לבנון השניה, והקדיש אותו לחיילי צה"ל ולתושבי הצפון.
מזמור לגלעד: השיר "מזמור לגלעד" הוקדש למען החזרתו של החייל החטוף גלעד שליט בשנת 2011 (באותה שנה בה הוחזר לישראל). כל הכנסות השיר הועברו ישירות למשפחת שליט, למען המאבק להשבתו של החייל החטוף.
אם יש גן עדן: השיר נכתב ע"י דורון מדלי (המנהל האמנותי של "כוכב נולד") בהשראת הספר "אם יש גן עדן" של רון לשם, כמה חודשים לפני פרוץ מלחמת לבנון השניה. גולן הקליט את השיר במהלך מלחמת לבנון השניה, והקדיש אותו לחיילי צה"ל ולתושבי הצפון.
מאמי: השיר "מאמי" בביצועו של אייל גולן הוא למעשה קאבר לשיר של ניסו סימן טוב שהסתמן כלהיט לפני כ-7 שנים.הוסף על ידי user117456
נכון להיום: זוהר ארגוב ואייל גולן מתוך הפרויקט "לשיר בשניים".
בינתי: השיר "בינתי" הוא השיר השני מתוך הפרוייקט של אופיר כהן ("השיר של אופיר"). את השיר כתב כהן לאחר שנחשף לסיפורו של דניאל חזות, מבעלי מסעדת "הסנדק" בירושלים, שבתו נועה חלתה במחלה נדירה ונפטרה בגיל 12. ביום בו כהן שמע על מותה של נועה הצעירה והעובדה שאביה תרם לה 70% מהכבד שלו בניסיון להציל את חייה, הוא התרגש עד דמעות וניסה להעביר את תחושותיו דרך מילים ולחן - ובהמשך שיתף ביצירתו את היוצר נדב אסולין והזמר בנג'מין.
מכל האהבות הזמניות: השיר פורסם בערב פסח 2020, בתקופת הקורונה. בקליפ, נראים השניים נערכים לליל סדר אינטימי לבדם, בלי המשפחה, באופן שמתחבר מאוד למציאות הקשה של התקופה, ודרכו מנסים השניים לרומם את רוחו של עם ישראל.
שעת פרידה: במקור בוצע ע"י הזמר שימי רון
מתפלל: השיר יצא קצת אחרי פרשת 'אייל גולן והקטינות'.
הודעה מהמערכת
כרגע אינך מופיע בתוצאות החיפוש של מערכת הכרויות הנגנים ב TAB4U.